IMPORTANT: ultima campanie de colectare a deșeurilor periculoase, din acest an

ROMANIA
JUDETUL HUNEDOARA
COMUNA BATRANA
Sediul:Com.Batrana,nr.55,jud.Hunedoara,tel 0755811327,0752348313
CUI 4521311,primariabatrana@gmail.com

Brai-Cata lansează ultima campanie de colectare a deșeurilor periculoase, din acest an

Recipiente pentru ulei de motor și substanțe casnice de curățare sau înălbitori, cutii sau spray-uri de vopsea, sticle de ojă, baterii uzate și multe alte deșeuri catalogate periculoase vor putea fi predate gratuit operatorilor Brai-Cata, în cadrul celei de-a doua campanii de colectare organizată, în acest an, în zona 1 Brad, zona 2 Hațeg și zona 3 Centru, din județul Hunedoara.

În perioada campaniei, cetățenii din localitățile aflate în zonele 1 Brad, 2 Hațeg și 3 Centru, aflate în programul de colectare al Brai-Cata vor putea depune deșeurile periculoase în containerele special amplasate, lângă sediul Primăriei, în localitățile rurale și în punctele de colectare stabilite din zonele urbane.

Programul colectărilor a fost stabilit funcție de fiecare zonă în parte, în perioada 6-8 decembrie, pentru zonele 1 Brad și 2 Hațeg și 1-15 decembrie, pentru zona 3 Centru, iar detalii suplimentare în privința tipurilor de deșeuri acceptate pot fi obținute la dispeceratul sucursalei Brai-Cata Hunedoara: 0254.267.233 sau prin e-mail la office.deva@braicata.ro.

ZONA 3 CENTRU (1-15 DECEMBRIE)

7 decembrie

• Călan (parcarea de vizavi de primărie);
  • Ilia (primărie)
  • Dobra (primărie)
  • Lăpugiu (primărie)
  • Bătrâna (primărie)
  • Vețel (primărie)
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Descarcă documentul

Posted in Anunțuri, Toate documentele publice.